Najava BRM 400 km Centenaire – Ogulin-Međugorje

Okreni žbice za pune žlice!
Najava BRM 400 km Centenaire – Ogulin-Međugorje

Sudjelovanjem u vožnji osiguravaš besplatne školske obroke barem jednom
potrebitom djetetu tijekom cijele godine
(U suradnji s Marijinim obrocima)

O vožnji
Prvo izdanje breveta Ogulin-Međugorje prošle godine bio je fantastičan uspjeh pa ove godine ponavljamo!

Ponovno vozimo 410 km kroz bogat i raznolik krajolik Like, zaleđa Dalmacije i Hercegovine. Polazi se od grada bajki – Ogulina, prolazi kroz kraljevski grad Knin, slavni Sinj i Imotsku krajinu, a završava u Međugorju, mjestu mira.

U prvom dijelu rute vozimo noću na nešto većoj visini pa su moguće nešto niže temperature, a kasnije tijekom dana kroz dalmatinsku Zagoru i Hercegovinu gdje su tijekom srpnja česte vrućine. Stoga je pametno slojevito se obući i biti spreman i na jedno i na drugo. Ukupno 4000 m uspona svakako jamči da nam po putu neće biti dosadno.

I ove godine ćemo nastojati prikupiti sredstva za školske obroke za potrebitu djecu u suradnji s organizacijom Marijini obroci. Kotizacija za vožnju iznosi 60 EUR, a sve što uplatite iznad tog iznosa uplatit ćemo u vaše ime za Marijine obroke. Uvijek možete i direktno donirati na njihov račun (HR7923600001102102666, uz opis plaćanja “Breveto 400 – donacija”).

O Marijinim obrocima
Marijini obroci (Mary’s Meals) je globalni pokret koji djeluje od 2002. godine. Tada su osiguravali obroke za dvije stotine djece, dok danas zahvaljujući ovoj organizaciji preko dva milijuna djece svakoga dana dobiva topli obrok na mjestu svog obrazovanja. Tako djeca iz najsiromašnijih krajeva Afrike, Azije, Karipskog otočja, Istočne Europe i Južne Amerike dobivaju priliku za zdrav život i obrazovanje koje je za njih jedini izlaz iz siromaštva.
Marijini obroci su jedinstvena humanitarna organizacija po tome što, zahvaljujući
masivnom volonterskom radu, imaju minimalne troškove poslovanja tako da najmanje
93% doniranog novca dolazi do djece kojima je to potrebno. Samo 22 donirana eura hrani jedno dijete čitave školske godine!
Za više informacija posjetite www.marysmeals.org i www.marysmeals.hr.

Osnovni podaci:
Duljina rute: 410 km
Polazak: petak, 21.7.2023. u 21:00
Rok za završetak: 27 sati
Ruta: Ogulin, Gospić, Gračac, Knin, Sinj, Imotski, Tihaljina, Ljubuški, Međugorje
Kontrolne točke: Gospić, Sinj i Tihaljina (foto KT)
Kotizacija: 60 EUR
Osigurano:
– parking u Ogulinu od petka 21.7.
– večera, noćenje i doručak u Međugorju (noć sa subote 22.7. na nedjelju 23.7.)
– doprema osobnih stvari na cilj
– povratak autobusom do Ogulina u nedjelju 23.7.

• Plan puta BRM 400 km Ogulin-Međugorje
  • Profil trase BRM 400 km Ogulin-Međugorje
  • Karta BRM 400 km Ogulin-Međugorje
  • gpx datoteke BRM 400 km Ogulin-Međugorje
  • Izjava (koju svaki sudionik prilikom registracije mora potpisati)

U subotu 21. srpnja obilježava se 100. godišnjica prvog službenog Brevet des Randonneurs Mondiaux 400 km u organizaciji Audax Club Parisien. Na taj dan u cijelom svijetu bit će organiziran breveto BRM 400 km Centenaire.

Mi ćemo obilježiti 100. godišnjicu organizacijom breveta BRM 400 km Ogulin-Međugorje – Centenaire. Za ovaj breveto Audax Club Parisien je osigurao posebne breveto BRM 400 km Centenaire kartone i komemorativne medalje – za prvih 50 prijavljenih, poklon vašeg Randonneurs Croatie i ACP predstavnika za Hrvatsku.

Linkovi:

Prijaviti se, i po potrebi odjaviti, možete do utorka, 18. srpnja, u ponoć slanjem e-maila na adresu (okrenizbice@protonmail.com) okrenizbice (at) protonmail (dot) com. U prijavi navedite vaše ime i prezime, poštansku adresu, godinu rođenja, e-mail adresu i broj mobitela koji ćete koristiti na brevetu. Iznos kotizacije od 60 EUR (koja uključuje večeru, spavanje i doručak u Međugorju i povratak autobusom do Ogulina) možete uplatiti na račun HR9824840083236891398 (Petar Zečević).

Po uspješnom završetku breveta možete naručiti i uobičajenu komemorativnu medalju (10 EUR).
Nadamo se da ćemo voziti u što većem broju, ostvariti svoje osobne ciljeve i zajedno
napuniti puno, puno žlica!

Organizatori: Branko Mihalić, Dinko Zečević, Dražen Cenčić, Goran Kišan, Ivana Klement, Ozren Lasić, Petar Zečević i Tihomir Klement